
A természet színe, így a megújulásé, a reményé (ezért használják sűrűn a kórházakban), a nyugalomé, az egyensúlyé is. A sárga és a kék keveréke, ezért egyszerre frissítő és nyugtató hatású. Harmóniakeltő, összhangot teremt a test és a lélek között csökkenti az ingerültséget, a fáradtságot, ellazít, biztosítja a pihenést, az erőgyűjtést, a regenerálódást. Csökkenti a vérnyomást, tágítólag hat az erekre. Világos, sárgászöld árnyalata barátságos, fiatalos, élettel teli, aktív. Közepes tónusú, fűzöld árnyalata kissé komolyabb, biztonságot sugárzó. Sötétebb, kékeszöld árnyalata ünnepélyességet, nyugalmat áraszt, míg sötétebb, piszkosabb árnyalata passzív, érzelmeket keltő, álmosító, főleg fényszegény környezetben.
Erős érzelmi összefüggés van a zöld szín és a biztonság között.
A zöldnek nagyszerű nyugtató ereje van. A legpihentetőbb szín az emberi szem számára; javítja a látványt. A zöld állandóságot és állóképességet sugalmaz. Néha a zöld a tapasztalat hiányát fejezi ki, a példa kedvéért: a kezdőket gyakran zöldfülűnek szoktuk nevezni. A címertanban a zölddel, a fejlődést és a reményt tüntethetjük fel. A zöld ellentéte a pirosnak, biztonsági eszközöknél; például ez a színe a szabad átkelésnek az úttesten.
Zöldet a biztonság feltüntetésére használják, végül is gyógyszereken és orvosi termékeken láthatjuk. A zöld közvetlenül kapcsolódik a természethez, tehát tudod használni a ‘zöld’ termékek hirdetéséhez.
A matt, sötétzöldről általában a pénzre, az anyagi világra, a bankokra és a Wall Street-re asszociálunk.
A sötétzöldről a becsvágyra, a kapzsiságra és a féltékenységre gondolunk.
A zöldessárga a betegségre, a gyávaságra, a viszályra és a féltékenységre utal.
A moszatzöldről(Aqua) az érzelmi gyógyításra és a védelemre gondolunk.
Az olivazöld a hagyományos színe a békének (Greenpeace). |